Lastik Kampanyaları ve Ucuz Oto Lastikler

Lastikler Hakkında; Oto lastikle ilgili kampanyalarının başlamış olduğu şu içinde bulunduğumuz mevsimde siz de lastiklerinizi mi değişim işlemi istiyorsunuz? bilhassa kış aylarına girerken nitelikli oto lastik kullanmak ve kış lastikleri hakkında bilgi mi almak istiyorsunuz? O durumda bu yazıda, kış oto lastik kullanmak isteyenler için kısa hususlar verecek ve nasıl değişim yapılması gerektiği konusuna öncelik vereceğiz. Umumi şekilde yapılan araştırmalara göre sürüş konforu ve güvenliği açısından havanın 7 derecenin altına düştüğü sıcaklıklarda üreticiler sebebi ile kış lastiklerinin kullanılması tavsiye edilir. Kışın ve yazın oto lastik alımlarında belli ilk farklılık; desen yapıları ve kullanılan malzemeler olmakta. Eğer kış lastiği alacaksanız evvela aracımızın lastik ebatlarını bilmeliyiz. Bu ebatlar aracın teknik olarak belirtilen verilerine ve uygulanan jantlara göre değişiklik arz eder. Ola ki aracımızın lastik ebatlarını bilmiyorsanız; aracımızda şu an bulunan lastiklerin yanağından okuyabiliriz ve ya otomobillerin ön iki kapısında, kapı içlerinde ve ya benzin deposunun kapağının arasında göreceğimiz etiketlerden de araç üreticileri sebebi ile tavsiye edilen oto lastik ve seçenek lastik ebatlarını öğrenebiliriz. Buradan bakarak en azından arabanızda denemeniz gereken doğru lastik ebadını görüp oto lastik alımlarında buna müsait şekilde seçim yapılabilir.

Otomobilimizde kullanmamız gereken lastik ebadını öğrendikten sonra lastiğin kış lastiği olup olmadığını üstünde bulunan kristal işaretine ya da metreS ibaresine bakarak anlayabiliriz. Özellikle bu işaretler var ise lastiklerinizin kış lastiği olup 7 derecenin altındaki hava koşullarında rahatlıkla kullanabilir ve güvenli sürüş sağlayabilirsiniz. Kış mevsimlerinde en doğru oto lastik kullanmak sürüş güvenliği ve konforu açısından epey bir mühim bir şeydir. Özellikle yol tutuşu ve fren mesafesi konularında lastiklerden kaynaklanabilecek sorunlar trafikte önemli kazalar oluşmasına sebebiyet verebilir. Hem kendimizi hem trafikteki diğer sürücü ve ya yayaları düşünerek kış aylarında kış lastikleri kullanmalıyız. Aniden durmamız gereken pozisyonlarda, virajlarda, yokuşlarda ya da bayırlarda aracınız ile seyir ederken karlı ve buzlu yollarda kış lastiği kullanımı kayma riskini büyük ölçüde önleyecek ve sürüş güvenliğini arttıracaktır. Eğer siz de fena hava koşullarında trafikte problem yaşamak istemiyorsanız bizimle iletişime geçerek oto lastik fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. Baharın tatlı esintisi kendini hissettirirken uzun yola çıkmak için planlar yapan müşterilerimiz için daha güvenli bir sürüş öneriyor ve yaptığımız lastik kampanyaları ile sizlere uygun fiyatlar ve müsait ödeme seçenekleri sunuyoruz. Bu yılın lastik kampanyaları ve seçeneklerini görmek için hemen kataloglarımıza göz gezdirebilirsiniz. Eğer lastik kampanyaları geçmiş ise yine sizler için uygun fiyatlarla alım/ satım hizmeti vermekteyiz.

Vasıta lastikleri ile ilgili sık sorulan sorulardan biri şekilde karşımıza gelen lastik etiketlerinin nasıl okunacağı konusu için sizler için biraz bilgi vermek istiyoruz. Etiketleme sistemi 2009 yıllında Avrupa Parlamentosu sebebi ile kabul edilmiş olup memleketimizde 2012 den bu güne uygulanmaktadır. Bu yönetmelik Temmuz 2012 den itibaren imal edilen bütün otomobil, ağır taşıt, ticari ve otobüs lastikleri için geçerlidir. Lastikte etiketleme sisteminin amacı; güvenli sürüşten taviz vermeden yakıt tüketimini ve lastik hariç gürültüsünü azaltarak ekonomik verimliliği ve çevre verimliliğini sağlamaktır. Bu sistem sayesinde vasıta sahipleri ürünler konusu için daha detaylı bilgi edinip lastik kampanyaları için araştırma yaparken eleme olanağına sahip olacaklardır. Etikete bakıldığında sol tarafta enerji verimliliği sınıflandırması yapılmaktadır. Yakıt tüketimini etkileyen yuvarlanma direncine göre A dan G ye bir sıralama yapılmaktadır. A ve G sınıfları arasındaki yakıt tüketimi farkı 100 km de 0.5 lt olarak belirlenmiştir. Bu da yılda yaklaşık şekilde 80 ltlik bir yakıt tüketimine denk gelir. Etiketin sağ tarafında ise yaş yüzeyde fren mesafesini belli eden gene A- G aralığında bir sınıflandırma bulunur. A, en kısa fren mesafesini G ise en uzun fren mesafesini göstermektedir. A ve g sınıfları arasındaki fren mesafesi yaklaşık şekilde 18 metregibi bir uzunluğa tekabül etmektedir. Etiketin alt kısmında da lastiğin çıkarmış olduğu dış gürültünün desibel cinsinden kıymeti yer alır. Lastik fiyatları alınacak lastiğin ebadına ve modeline göre farklılıklar gösterir lakin her ürün için lastik kampanyaları yapılmaktadır. Sitemizde markalarına göre ayırdığımız fiyatlandırmalara bakarak yaz ya da kış lastikleri için sorgulama yapabilir, lastik kampanyaları ve seçeneklerini görebilirsiniz. Ayrıcalıklı hizmet anlayışını benimseyen çalışanlarımızla siz için en cazip fiyatları sunmaya ve lastik kampanyaları düzenlemeye devam etmekteyiz.