Shell Yarışları ve CV-R Duyurusu 1

Shell Yarışları ve CV-R Duyurusu

2014-Honda-CRV-Release-Date

Ünlü benzin markası Shell’in, bu yıl dokuzuncusunu hazırladığı Shell Eco-marathon, Rotterdam sokaklarında üç gün boyunca devam eden heyecan dolu yarışlarla tamamlandı. Avrupa’nın 24 ülkeden 183 öğrenci takımı 1 litre yakıt yada 1kWs enerji ile en uzun kilometreyi kat etmek için çabaladı. Öğrencilerin kendilerinin tasarlayarak yaptığı araçlarla yapılan yarışlarda 5 rekor kırıldı. kent konsepti kategorisinde Fransa’dan Polytech Nantes takımı 1 kWs ile 145.7 kilometre ara aşarak akü beslemeli elektrik kategorisinde yeni bir rekora imza attı. Almanya Offenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Schluchtspecht ekibi ise 1 litre benzin ile 315.4 kilometre yaparak rekoru geliştirdi.

CV-R Duyuruldu

Satılmaya sunulduğu 1996 yılından bu güne kadar Türkiye’de kârlı bir satış grafiğine sahip olan Honda CR-V, 4.nesliyle Honda şubelerindeki yerini aldı. 2.0 lt benzinli motor seçeneğine sahip olan yeni CR-V, . modeline göre birçok yeni özelliği müşterilerine vaad ediyor. Yeni R-V 2.0’ın Lifestyle modeli 95 bin 700, Executive modeli 104 bin 00, Executive Ekstra Güvenlik Paketi ise 111 bin 500 TL’den satışa sunuluyor. Üç kanatlı radyatör ızgarası ve ızgaraya doğru uzanan ön arları, Honda’nın yeni “Y” şekilli yüzünü korumaya devam ederken dikey şekilde konumlandırılan geri farlar ilk nesilden (1995) bu ana alışılmış CR-V imzasını taşıyor. Yeni CR-V’deki şık dokunuşlar arasında yenilenen ön tampon, ön LED gündüz farları ve 3 boyutlu tasarımıyla geri LED farları yer almaktadır. CR-V’nin kaputunun altındaki üçüncü kuşak CR-V’lerde bulunan ve CO2 emisyonları azaltılacak şekilde detaylı olarak tekrar tasarlanan 2.0-litre i-VTEC benzinli motor, 5 vitesli otomatik şanzıman ile birlikte çalışıyor. Yeni CR-V 500 çağda 155PS güç ve 4300 dönemde 192Nm tork üretirken, yapılan iyileştirmelerle ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt’ye ve CO2 salınımı a yüzde 7 iyileştirilerek 179 g/km’ye düşürülmüş. Avrupa pazarı için tasarlanan dördüncü nesil CR-V, İngiltere Swindon’daki tesislerde üretilecek. Outback’e Dizel Otomatik Seçeneği Subaru Outback, makyajlanan yüzü ve dizel otomatik seçeneğiyle satışa sürüldü. Outback’in ön görünümünde bazı farklılıklar fark ediliyor.

shell crv yarışları

Yeni model, daha şık bir ön ızgara dizaynı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip. Outback teki en mühim yenilik ise hiç kuşkusuz altı ileri lineartronic şanzımanı ile artık Boxer Dizel motor seçeneğinde otomatik vitesli bir alternatife kavuşuyor olması. Dizel Outback bundan sonra, Subaru alışılmışı olan simetrik dört tekerlekten çekişli AWD teknolojisi le birlikte uyum içinde çalışan 2.0 litrelik turbo dizel Boxer otor’a sahip oldu. 3600 devir/dak.’da 150 hp güç üreten Outback, arşılıklı – Yatay yerleştirilmiş 4 silindirli 2.0 litre turbo dizel motoru yardımı ile, düşük çağlerden itibaren tork üretme özelliği le pratik kullanım ve zarif bir hızlanma hissi uyandırıyor. 350 Nm’lik torkunu 1600-2400 dd aralığında sunan Outback, bu sayede düşük çağlerde sağladığı en fazla güç ile basitçe yol alabiliyor. Dizel otomatik Outback, 2.5 litrelik benzinli otomatik versiyonu ile 2 litre dizel manüel şanzımanlı versiyonun ortasına, 129 bin 949 TL’ lik bir fiyat arallığıyla ulaşıyor.